PŘÍMÝ PŘENOS BOHOSLUŽEB Z NAŠÍ FARNOSTI

Milí farníci!

Máme pro Vás skvělou zprávu! Zítra na Květnou neděli 5.4. se v 9:00 uskuteční první přímý přenos mše svaté z našeho děkanského kostela Nejsvětější Trojice. Mši svatou budou sloužit naši farní kněží – otec Benedikt a otec Jaroslav – my se k nim můžeme připojit skrze obrazovky v našich domovech. Vysílat se budou také všechny obřady od Zeleného čtvrtka až po Boží hod Velikonoční. Poté všechny následující neděle až do doby, kdy se opět budeme moci osobně setkat v kostelích.

Prosíme rozšiřte tuto informaci mezi další farníky a své blízké, ať se můžeme opět spojit jako jedno farní společenství.

Jak se k vysílání připojit?

  1. Klikněte na odkaz "živé vysílání" v levé horní části této stránky
  2. Vyberte vysílání s dnešním datem, kde je nápis ŽIVĚ

Jak nepřijít o další přenosy? (NENÍ PODMÍNKOU SLEDOVÁNÍ PŘENOSŮ)

  1. Klikněte na ikonku Odebírat (tuto možnost lze využít pouze, pokud máte účet Google či Fb)
  2. Poté klikněte na zvoneček a vyberte vše

Děkujeme všem, kteří po technické stránce tyto přenosy zajistili. Aktuální informace ohledně časů bohoslužeb naleznete zde či na fb stránce farnosti, na kterou naleznete odkaz také v horní části stránky.

Velikonoční výzva českých a moravských biskupů

Čeští a moravští biskupové vyzývají věřící, aby na Bílou sobotu po setmění, zapálili za okny domovů svíčku, případně vystavili obraz Ježíše Krista.

Milí věřící, bratři a sestry,

Až na výjimky nebude pro Vás možné zúčastnit se vrcholu celého liturgického roku – slavení Velikonoční vigilie.
 
Proto navrhujeme, abychom v době, kdy se Velikonoční vigilie slaví, tedy na Bílou sobotu po setmění, zapálili za okny našich domů svíčku, případně vystavili obraz našeho Pána Ježíše Krista, který v této slavné noci vpravdě vstal z mrtvých. Je to stará velikonoční tradice, kterou bychom přivedli k životu a vydali tak svědectví, že Ježíš je Světlem našeho života, světlem, které nezná západu, jak o tom o velikonoční noci s radostí a rozechvěním zpíváme.
 
Děkujeme Vám, že se k této výzvě připojíte.
 
Z celého srdce Vám žehnáme
 
Čeští a moravští biskupové

Candle in the window | Window candles, Candles, Candle lanterns

Diecézní setkání mládeže 4.4.

Diecézko letos nebude, přesto se ale můžete na něco těšit ...

BISKUP: JAK SLAVIT LETOŠNÍ VELIKONOCE

Online Mše svaté, mobilní aplikace Breviář, videa o liturgii a o rodinné modlitbě, internetové návody, jak slavit domácí bohoslužbu, ale i "staré dobré" formy - nákup pro sousedy, každodenní telefonát babičce, která nesmí z domu.
Biskup Jan Vokál vydal doporučení, jak oslavit letošní neobvyklé Velikonoce se zavřenými kostely. Inspirujte se jím tady

Na obrázku může být: one or more people a outdoor

Týden modliteb za mládež

Milí přátelé, 
každý se modlíme - někdy více, jindy zapomeneme. Smysl, důvod Týdne modliteb za mládež je spojit vzájemný čas, který máme, a modlit se k Bohu. Za co? Poděkovat za dar nové generace mládeže. Uznat a přijmout, že jsou jiní než my. Prosit Ducha Svatého o poznání, jakými cestami či způsoby jim svědčit o přátelství s Kristem. 
„Neříkejme mladým, jak a co mají dělat, ale kráčejme cestami, kterými oni jdou,“ říká papež František. Zvu mladé, staré i celé rodiny, jak domácí, tak farní společenství, abyste se přidali ke společné modlitbě. Způsob si zvolte každý sám. 
Prosím také o potřebné milosti pro všechna diecézní setkání a také za přípravu Celostátního setkání mládeže, které připravujeme na srpen 2021 v Hradci Králové. 
Žehná a o modlitbu za dílo prosí koordinátor o. Kamil Strak 


Modlitby ke stažení - http://tmm.signaly.cz

 

Pastýřský list biskupa královéhradeckého Jana Vokála ke konci postní doby

"Učme se milovat a objímat svůj kříž!"

Milovaní bratři a sestry v Kristu,

křesťan se pozná nikoliv podle toho, že nese svůj kříž, ale podle toho, jak jej nese: miluje jej a objímá, čímž se podobá Pánu. Přijímá svůj kříž s láskou stejně jako On, když Ho vedli na popraviště, kde jej proměnil v nástroj spásy....

Celý list naleznete ZDE

Nejspolehlivější přísun novinek

Chcete mít neustálý přehled o dění nejen v naší farnosti? Sledujte facebookovou stránku farnosti, která je dostupná všem i bez vytvoření účtu. Připraveny jsou pro Vás každodenní tipy, jak prožívat tuto nelehkou dobu, najdete zde fotky z farních akcí i nejdůležitější novinky ze života církve.

Papež udělí mimořádné požehnání Urbi et Orbi

V neděli 22. března při polední modlitbě Anděl Páně papež František pozval věřící, aby se v pátek 27. března v 18.00 připojili přes média ke společné modlitbě, poslechu Božího slova a adoraci, které bude papež předsedat na prázdném náměstí před Bazilikou sv. Petra. Adoraci Svatý otec zakončí eucharistickým požehnáním Urbi et Orbi. 

Více informací v článku.

Katolický týdeník

Po dobu mimořádných vládních opatření, kdy není zcela možné kvůli zavřeným kostelům Katolický týdeník doručit věřícím, tak jako to bylo dříve běžné, rozhodla společnost Katolický týdeník, s.r.o. zpřístupnit noviny ke stažení zdarma na svých webových stánkách! Za tuto možnosti celé redakci Katolického týdeníku děkujeme a pevně věříme, že si Katolický týdeník díky této možnosti najde nové čtenáře!

ZRUŠENÍ AKCÍ

Milí farníci,

z důvodu karantény jsou zrušeny všechny akce farnosti. Tudíž PLÁNOVANÁ BRIGÁDA NA ÚKLID DĚKANSKÉHO KOSTELA (původně na sobotu 28. 3.) SE ODKLÁDÁ.

Děkujeme, že chcete pomoci, ale raději zůstávejte, prosíme, doma a chraňte sebe i své okolí. Pro úklid bude stanovený nový termín, až se zlepší situace. 

Děkujeme za pochopení, přejeme všem hodně zdraví a požehnání