Modlitební setkání mládeže

V pátek 16. 4. se v 18 hod. uskuteční v děkanském kostele modlitební setkání mládeže.

Číst dál...

Ať slavné Kristovo vzkříšení naši tmu ve světlo promění!

Děkujeme všem, kteří se zapojili a pomohli nám plně prožít dobu postní a Svatý týden. Děkujeme za úklid a výzdobu kostela, přípravu křížových cest, asistenci, lektorům, Schole od Nejsvětější Trojice, Polyfonnímu sdružení, manželům Lichým, kostelníkům, za přenosy panu Venclovi, maminkám za malé dárečky i všem ostatním, kteří se podíleli, ale jejich služba není na první pohled vidět.

Svátost smíření - poslední možnost

Poslední možnost přijmout svátost smíření před Velikonocemi bude v naší farnosti v pondělí a v úterý vždy půl hodiny přede mší svatou. Ve středu pak budeme zpovídat od 17:30 do 19:00. 

Buďme slyšet!

V České republice začne 27. března 2021 sčítání lidu, které se naposledy konalo v roce 2011. Biskupové Čech, Moravy a Slezska při této příležitosti vydávají společnou výzvu pro věřící. "Dejme najevo, že jsme katolíci. Řekněme společnosti: Počítejte s námi."

Číst dál...

Přijímání Eucharistie v době epidemie

Vzhledem k šíření nakažlivějších mutací koronaviru bude podávání svatého přijímání během bohoslužeb probíhat následovně.

Číst dál...

Modlitbou proti epidemii

Spojme se každý večer ve 20:00 hod. se všemi věřícími v modlitbě růžence za odvrácení epidemie a následujme tak výzvu pastýřů Čech i zbytku Evropy.

Postní farní výzva

Před oltářem bude během doby postní trnová koruna a květy, které budou sloužit k duchovní aktivitě pro mladší i starší. Za každý dobrý skutek, modlitbu nebo i jako prosbu či poděkování dáte k trnovou korunu jeden květ. Květy můžete nosit buď vlastní nebo použít připravené. 

Popeleční středa

Ve středu 17. února vstoupíme do doby postní popeleční středou. Budou slouženy 2 bohoslužby, na které je třeba se zapsat. Bohoslužba v 18:00 bude přenášena ONLINE, po jejím skončení bude možnost v děkanském kostele přijmout popelec - znamení kajícnosti.

Podněty do doby postní

Připravme se na Velikonoce pomocí tradiční postní brožury Královéhradecké diecéze Půst 2021, ve které naleznete krátké meditace na každý den letos na téma výchovy dětí. Brožuru si můžete zakoupit v děkanském kostele za 38 Kč. 

Ostravskoopavská diecéze nabízí celou řadu podnětů do postní doby.

Podněty na každý den naleznete na webu modlitba.cz

Nalezněte povzbuzení na stránkách otce Vojtěcha Kodeta

Číst dál...

Odpustky v roce sv. Josefa

Papež František letos vyhlásil rok sv. Josefa. V souvislosti s ním nabízí všem věřícím mimořádné podmínky pro získání plnomocných odpustků.
Podrobnosti naleznete na stránkách cirkev.cz

Římskokatolická farnost
– děkanství Nové Město nad Metují

 • kancelar@farnostnm.cz
 • +420 491 472 127
 • Husovo náměstí 1228
  549 01 Nové Město nad Metují
 • IČ: 46523995

Administrátor farnosti

Úřední hodiny

 • Pondělí 9:00–12:00
 • Úterý 9:00–12:00
 • Středa 10:00–12:00, 15:00–17:00
 • Čtvrtek 9:00–12:00
 • Pátek 9:00–12:00