Polyfonní sdružení

Čas a místo setkávání

Web

Kontaktní osoba

Popis

Polyfonní sdružení vzniklo v Novém Městě nad Metují v roce 1998. Jsme komorní smíšený pěvecký sbor, který se, vedle účasti na liturgii (což bylo hlavním důvodem vzniku), orientuje dnes již i na koncertní činnost. Původní zaměření na účast při bohoslužbách se však dosud odráží v zaměření sboru na interpretaci duchovní hudby všech slohových období. Polyfonní sdružení působí v rámci regionu, koncertuje pravidelně např. v Opočně, Rychnově nad Kněžnou, Trutnově, Novém Městě nad Metují, Náchodě, je hostem některých festivalů (Trutnovský Advent, Poláčkovo léto v Rychnově nad Kněžnou, Camerata Nova, Orlicko-kladský varhanní festival….). V roce 2010 jsme vystoupili na pozvání Severočeské filharmonie Teplice na Beethovenově festivalu v Teplicích a Oseku.

Zváni jsou srdečně všichni, kdo mají chuť zpívat.