Biblická pátrání – Velikonoční doba

Dnešní setkání má nádherné datum. Kromě velikonoční doby dnes máme také „apríla“ a tak jsme se rozhodli vyrábět něco pro pobavení se. Nejprve jsme ale pátrali po významu velikonoční doby. Děti se spolu s Adamem a Johankou vydaly do Getsemanské zahrady a navštívily jedno ze dvou míst, kde je předpokládaný hrob Pana Ježíše. Spolu s dětmi jsme pak přemýšleli, jaké měl Bůh důvody poslat svého syna mezi nás.

Po sladkém občerstvení si děti několikrát prošly velikonoční dráhu, aby měly trochu pohybu a legrace. Procházely slalomem, po laně nad příkopem, skákaly po kamenech přes řeku a nakonec prolézaly tunelem. A aby to nebylo tak jednoduché, zkoušely to také s pomlázkou v ruce, s kloboukem na hlavě a pak také s míčkem na lžíci.

Pak jsme se pustili do vyrábění barevných větrníků. Však posuďte sami, jak se dětem povedly – viz. fotogalerie.