Večer mladých 20. 4. 2012

V pátek 20. dubna proběhl v naší farnosti Večer mladých. To znamená, že k nám přijeli mladí z celého náchodského vikariátu. Také přijelo pár lidí z vikariátu sousedního, Dobrušky.

Začali jsme společnou mší, kterou sloužil páter Martin Lanži, náš vikariátní kaplan pro mládež. Druhá část večera probíhala na faře pod taktovkou otce Martina a Davida Špeldy, zástupce za mládež pro náš vikariát.

Na začátku jsme společně zhodnotili Diecézní setkání mládeže, které proběhlo 31. března, a pak se podívali na díl křesťanského seriálu Exit 316. Tentokrát byl o radosti, protože mottem letošního roku vyhlásil Benedikt XIV. verš „Radujte se stále v Pánu, opakuji: Radujte se!” (Filipským 4, 4). Dozvěděli jsme se rozdíl mezi radostí „povrchní“ a radostí opravdovou, hlubokou, celoživotní, kterou máme díky naději ve vzkříšení našeho Pána.

Zahráli jsme si také spoustu her, otestovali své biblické znalosti a navzájem se trochu seznámili. Hřebem večera byla soutěž, kdy si každý ze tří týmů vylosoval pohádku a žánr, v jakém ji má ztvárnit. U toho jsme si užili spoustu legrace. Naše umělecká díla můžete shlédnout na stránce s fotkami. Porotci (p. Martin a p. Wiesek) měli rozhodování opravdu těžké. Nakonec zvítězila pohádka O Smolíčkovi. ;o)

Po konečném vyhodnocení soutěže se všech 60 účastníků pomalu rozjelo do svých domovů. Předtím však musel David s otcem Martinem slíbit, že brzy podobnou akci zase zopakují, protože se zde všem moc líbilo.