Přespání dětí na faře

Rozloučení dětí se školním rokem

Na konci školního roku proběhlo v Novém Městě nad Metují předprázdninové rozloučení malých farníků se školním rokem 2011/2012. Toto setkání se uskutečnilo z neděle 24. na pondělí 25. června a bylo určeno pro děti od první do páté třídy základní školy.

S dětmi jsme se sešli již v 15 hodin před farou děkanského kostela, odkud jsme se společně odebrali do loděnice novoměstských skautů. Rozděleni do posádek pak všichni vyrazili do vln řeky Metuje. V rozmezí mezi dvěma jezy jsme se plavily přibližně hodinu a půl, ovšem po návratu na start bylo naše oblečení natolik mokré, že nemělo smysl nás dále držet v suchu a vrhli jsme se do vody až „po krk“. Zájemci si pak ještě mohli natrénovat „cvaknutí“ a vytažení lodí z vody.

Před 18. hodinou jsme se převlečeni do suchého oblečení shromáždili v děkanském kostele na náměstí, kde jsme společně slavili večerní mši svatou.

Také po mši byl nachystán bohatý program složený z nejrůznějších her – z kostela jsme se tedy přesunuli na farní zahradu, na které jsme byli až do setmění. Nejprve byly na pořadu seznamovací hry, které dále vystřídaly ty soutěžní, postřehové a zábavné.

Značně vyhládlí jsme se pak ale nechali strhnout vůní opékaných špekáčků a přesunuli jsme se k plápolajícímu ohni. Po večeři ještě někteří odvážlivci absolvovali prohlídku kostelní věže, kterou mohli vystoupat až nahoru a rozhlédnout se po okolí Nového Města.

O něco později šli již někteří na faře spát, ale jiní si ještě ve vedlejší klubovně zahráli poslední hru toho večera. Poté ovšem také následovali ty, kteří byli unavení již předtím, a stejně jako oni též zapluli do spacáků. Jen o několik chvilek déle již bylo na faře úplné ticho.

Pondělního rána ale začal hluk na faře už poměrně brzy – to proto, že se všichni školáci chystali na poslední předprázdninový týden strávený ve škole. Sbalili si tedy spací pytle, umyli se a po snídani  si je už odváželi rodičové, kteří děti rozvezli do základních škol.

Takto jsme se tedy společně s asi patnácti malými farníky rozloučili s končícím se školním rokem.

Děkujeme dětem za účast na tomto setkání a ochotným rodičům za jejich rozvoz.

Všem přejeme příjemné a požehnané prožití letních prázdnin!

-PMK-