31. Akademické týdny

Zveme vás na další ročník Akademických týdnů, který se uskuteční opět na přelomu července a srpna.

31. ročník obnovených Akademických týdnů zahájí v sobotu 24. 7. kardinál Dominik Duka. I v dalších dnech na vás čekají přednášky z filozofie, teologie, historie či psychologie i přírodních věd. Chybět nebudou přednášky reflektující aktuální dění (virová krize, pronásledování křesťanů, současné kulturní války, důchodový systém, budoucnost přírody, …). Mezi třicítkou přednášejících najdete taková jména, jako jsou např. historik umění Jan Royt, vojenský historik Eduard Stehlík, novinářka Markéta Kutilová, sochař Petr Váńa, psychoterapeutka Helena Máslová, kardiolog Jan Pirk, fyzikální chemik Petr Slavíček, muzikolog Petr Daněk, horolezec Marek Holeček, biochemik Jan Konvalinka, historik architektury Pavel Kalina, teatrolog Vladimír Just, filozof Tomáš Machula, kněz Ladislav Heryán a psychiatr Cyril Höschl.

V rámci doprovodného kulturního programu letošní Akademické týdny nabídnou koncerty Petra Linharta, novoměstských varhaníků, Tria Merta, Hrubý, Fencl či souboru Ensemble Inégal. Na diváky čekají také tři divadelní představení, autorské čtení Jáchyma Topola a výstava fotografií Markéty Kutilové.

Podrobné informace o 31. Akademických týdnech naleznete na webu.